Zelená akadémia

Kurzy a semináre
Bullova-Lucia_kurzy-Zelena-Akademia

Zelená akadémia

Zelená akadémia je vzdelávací program na tému exteriér a záhrada.

Presne v tomto poradí. Opačné garde – záhrada a exteriér – je síce bežnou praxou, ale bohužiaľ, málokedy funguje. Najprv treba stavať a až potom dekorovať zeleňou.

Ak sa prihlásite na akýkoľvek kurz Zelenej akadémie, získate odlišný názor pre riešenie exteriéru a záhrady. Možno sa vôbec nebude zhodovať s predstavami vašich susedov, alebo rôznych life-stylových magazínov. Ale zaručene bude profesionálnejší.

Neponúkam vám tradičné kurzy o rastlinách a trávniku, ale ucelený pohľad na plne vybavený EXTERIÉR, kde sa môžete váľať, povaľovať, opaľovať, večer grilovať, v septembri rýľovať a tešiť sa z vlastného ovocia a zeleniny.

Ak sa chcete vymotať z klbka nezodpovedaných otázok, ktoré vás trápia,  neskolabovať duševne, ani finančne, vyberte si jeden z mojich seminárov.

Rozhodla som sa pre niekoľko tém, s ktorými sa najčastejšie stretávam, ale  taktiež vám ponúkam možnosť, aby ste si navrhli záhradu úplne sami. Je to naozaj skvelá príležitosť, ako si zrealizovať svoj Sen o krajšom bývaní.

s-academy-zelena akademia_Lucia Bullova

KURZ: Záhrada alebo pobytový exteriér?

Máte už predstavu, ako by mala vyzerať vaša záhrada?

Má to byť miesto, kde budete tráviť svoj čas s rodinou a priateľmi, alebo je to miesto, kde si potrebujete oddýchnuť a zrelaxovať? Alebo túžite po Rajskej záhrade plnej kvetov a vôní, s nádherne upravenými záhonmi a stromami obťažkanými ovocím?
Takže, kosačka, motyčka, alebo radšej bazén, sauna a lehátko pod korunami stromov? A čo tak prístrešok s grilom a veľkým jedálenským stolom pre minimálne tucet hostí? Alebo sú pre vás dôležitejšie paradajky, bylinky a skalka s jazierkom?
Viete naozaj, čo pre vás znamená nezastavaný priestor, ktorý leží za oknami vašej obývačky? Viete odhadnúť jeho skutočné možnosti a benefity? Viete si predstaviť, ako by mal vyzerať? A čo tak financie?

Pozývam vás na príjemné posedenie, malý seminár, kde sa môžeme porozprávať o čomkoľvek, čo sa týka usporiadania a vybavenia vašej záhrady. Získate množstvo informácií nielen zo samotnej prednášky, ale aj zo vzájomnej diskusie, pretože práve osobná skúsenosť je tým najlepším odporučením. Okrem, rozprávania som pre vás pripravila aj niekoľko projektov, aby ste sa mohli inšpirovať pri svojich vlastných realizáciách.

Miesto konania
Bratislava, miesto upresníme

Trvanie
4 hodiny

Max 8-10 účastníkov

Cena: 55,-

Najbližšie termíny
Upresníme čoskoro

* Budete presmerovaný na stránku s predajom lístkov

KURZ: Záhrada malá, menšia, dokonca MINI?

Osud vám nadelil práve takúto záhradu? Nezúfajte. Viem, že naozaj nie je jednoduché vybaviť malý priestor tak, aby sa podobal na obrovskú záhradu, raj na zemi, zakvitnutý kúsok zeme, kde si nielen vychutnáte šálku kávy, ale dokážete s plnou noblesou zorganizovať nedeľný obed, alebo záhradnú párty.
Verte mi, všetko sa dá, len treba nájsť odvahu a pozrieť sa na svoj priestor trochu inak. Potrebujete ovládať niekoľko trikov a pár jednoduchých pravidiel, ktoré vám pomôžu vyčariť kúzelné miesto, kde budete chcieť tráviť čo najviac času. Nielen vy, ale aj vaša rodina a priatelia. A navyše, nielen v lete, ale po celý rok.
Preto som si pre vás pripravila niekoľko projektov, malú pomôcku, na ktorých si to všetko, môžeme názorne ukázať. Vybavím vás množstvom návodov a inšpirácií, aby ste pri realizácii vlastnej záhrady mohli postupovať ako profesionál.

Zameranie: seminár je vhodný pre záhrady do 300m2 nezastavanej plochy (t.zn. priestor mimo plochy domu)

Miesto konania
Bratislava, miesto upresníme

Trvanie
4 hodiny

Max 8 - 10 účastníkov

Cena: 65,-

Najbližšie termíny
Upresníme čoskoro

* Budete presmerovaný na stránku s predajom lístkov

m-academy-zelena akademia_Lucia Bullova
Lucia-Bullova_L-Academy

KURZ: Záhrada vo svahu, žiaden problém, ale benefit.

Napriek tomu, že váš pozemok nie je ideálna rovina, ale sa dvíha hore kopcom, naozaj, nemusíte mať hlavu v smútku. Či veríte, alebo nie, máte pred sebou neuveriteľnú možnosť, ako si naplniť svoj Sen o krásnej záhrade. Na rozdiel od tých, na rovine, vy môžete naplno využiť nádherné výhľady a predovšetkým dynamiku terénu, pre rôzne terasy a zákutia.
Je pravda, že rodinný rozpočet zaťažíte o niečo viac, ale s dobre premysleným plánom, získať príťažlivý priestor, ktorý môžete využívať ďalších 20 rokov, alebo aj dlhšie.
Ak stojíte práve pred takýmto problémom, nechajte sa inšpirovať mojim seminárom – Záhrady v svahu. Nesľubujem, že je to jednoduché, ale po dávke potrebných informácií, sa môžete pokojne pustiť do vlastného návrhu.
Okrem rozprávania som si pre vás pripravila aj niekoľko vlastných návrhov záhrad, ktoré bojovali práve s takýmto problémom. Sú tu pre vás, aby ste sa mohli inšpirovať.

Zameranie: seminár je vhodný pre záhrady so svažitým terénom, ktorého prevýšenie je viac ako 100 cm.

Miesto konania
Bratislava, miesto upresníme

Trvanie
4 hodiny

Max. 8-10 osôb

Cena: 65,-

Najbližšie termíny
Upresníme čoskoro

* Budete presmerovaný na stránku s predajom lístkov

KURZ: Staň sa architektom vlastnej záhrady

Ponúkam vám netradičný, veľmi profesionálny pohľad na záhradu, ktorá je prirodzenou súčasťou vášho bývania. Záhradu budeme vnímať ako stavbu, ako ďalší obytný priestor, ktorý zeleň zahalí závojom vôní a farieb.

Pretože vám umožním nahliadnuť do zákulisia práce záhradného architekta, máte šancu, sami si vytvoriť profesionálny NÁVRH / PLÁN pre svoj exteriér a záhradu. Dozviete sa s čím všetkým sa ako záhradný architekt musíte zapodievať, na čo všetko musíte myslieť, aby ste získali plne vybavený exteriér, kde sa môžete váľať, povaľovať, opaľovať, alebo grilovať, rýľovať, polievať a štepiť najnovšie odrody červených ruží.
Získate množstvo návodov a informácií a dokonca aj takých, o ktorých sa veľa nehovorí a čo je najdôležitejšie, sami sa stanete architektom vlastnej záhrady.

Pretože informácií je naozaj veľa a čaká vás aj veľa samostatnej práce, seminár je rozdelený do dvoch dní : PRIESTOR + PROJEKT

Zameranie: seminár je vhodný pre pozemky s rozlohou do 700m2, s terénnym prevýšením do 80-100cm.

Miesto konania
Bratislava, Bienarium

Trvanie
2 dni (2xsobota) 9:00-16:00

Max. 8-10 osôb

Cena: 340,-
20% zľava pri záväznej objednávke a úhrade do 30.1.2019, t.j.272,-

Najbližšie termíny
Upresníme čoskoro

Čo vás čaká?

9-12.00

Získate teoretické informácie a zásady, ako si naplánovať svoj exteriér a záhradu. Budeme sa zaoberať terasami, prístreškami, chodníkmi, oplotením, osvetlením, vodou, atď., aby ste , s ohľadom na vaše predstavy, mohli využiť váš pozemok čo najefektnejšie. Zeleň budeme vnímať ako stavebný prvok, teda ako jednu z častí vášho plánu.

Súčasťou tejto časti je aj prezentácia už zrealizovaných projektov, aby ste si na konkrétnych príkladoch mohli ujasniť tri základné otázky: PREČO – NAČO – ZAČO 😊

13-16.00

Samostatná práca – vypracujete si:

  • Zoznam prianí a želaní

  • Zoznam obmedzení

  • Zoznam priorít, čo je naozaj dôležité a čo naopak, nemusí byť

Spolu vyhodnotíme reálne možnosti, ako sa dá čo najlepšie využiť priestor, ktorý máte k dispozícii a nasmerujem vás na riešenie, ktoré váš pozemok naozaj zvládne.

Do podkladu, ktorý pre vás pripravíme, si počas nasledujúceho týždňa vypracujete domácu úlohu – „Plán usporiadania exteriéru a záhrady“ a pošlete na moju e-mailovú adresu

Nemusíte mať strach, nemá to byť žiadne umelecké dielo. Stačí návrh nakresliť rukou, doplníte ho popisom, odfotíte a pošlete. Dôležitá je myšlienka, s ktorou môžeme ďalej pracovať 😊

9-12.00

Budeme sa zaoberať umiestnením a výberom najvhodnejších rastlín pre vaše návrhy. Po prestávke máte možnosť vyspovedať  odborníka, ktorý záhrady aj realizuje. Takže máte jedinečnú možnosť, získate kopu overených skúseností s prvej ruky.

13-16.00

Spoločne si prejdeme návrhy všetkých účastníkov. Okrem názoru odborníka, môžete získať nezaujatý pohľad kolegov a pozrieť sa na vlastné riešenie z iného uhla.

* Budete presmerovaný na stránku s predajom lístkov

xl-academy-zelena akademia_Lucia Bullova

Instagram.