Blog

Jediný slovenský blog pre EXTERIÉR a záhradu
Pozemok tak akurát
Aj keď nemáte práve najväčší pozemok, ale tak, akurát, aj tak  sa môžete pustiť do menej tradičných riešení a popustiť uzdu fantázii. Záhradu premeňte na jednu veľkú obývačku, kde si môžete užívať maximálne pohodlie. Ak trošku počarujete s priestorom, zmestí sa sem aj vírivka a menší sklad na bicykle, kochlíky, osivá a záhradnícke náradie.
Čo vy nato? Nechcete si to vyskúšať?
Prihláste sa na kurz Zelenej akadémie, alebo si vyžiadajte konzultáciu.

Pôdorys záhrady

Pozemok tak akurat_podorysPopis k riešeniu:

  • Exteriérová telocvičňa – Jednoduchá kovová konštrukcia upevnená na fasádu domu. Je možné pripevniť na ňu rôzne cvičebné prvky, prípadne hojdačku pre deti.
  • Vonkajšia jedáleň – Veľký jedálenský stôl umožňuje príjemné stolovanie väčšej skupine ľudí. Exteriérový kuchynský pult je vybavený grilom s pracovnou doskou a úložným priestorom. Takže všetko potrebné je hneď po ruke. Prekrytie transparentnou, sklenou strechou umožňuje využívanie priestoru aj v daždivý deň.
  • Obývačka v záhrade – Dláždená terasa s pohodlným sedením. Pritienenie pergolou vytvára príjemný tieň aj počas slnečných dní.
  • Wellness terasa – Zvýšená drevená terasa s vírivkou a priestorom pre umiestnenie lehátok.
  • Kafe teraska – Malá súkromná terasa obkolesená zeleňou. Od zvyšku záhrady je oddelená drevenou trelážou (zástena) a zvýšeným kvetinovýmzáhonom.
  • Voľná trávnatá plocha – Plocha trávnika je minimalizovaná, pretože si vyžaduje najviac starostlivosti. Pravidelný tvar trávnika zjednodušuje kosenie.  Trávnik je ideálnym priestorom pre hry a športy. Keď ho doplníme dvoma stromami, vytvoria prírodnú futbalovú bránku, prípadne oporu pre závesnú sieť.

Pozemok-tak-akurat_sedenie

Pozemok-tak-akurat_terasa

Pozemok-tak-akurat_virivka

Môže to byť vaše riešenie? Viete, ako začať?

Pouvažujte a dohodnite si konzultáciu.

LOGO_Lucia-Bullova_zahradny architekt

Podeľte sa o vašu myšlienku